Veateade

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 579 of /data05/virt43273/domeenid/www.nuppi.eu/htdocs/includes/menu.inc).

Projekt „Imikupiimasegude koostise modifitseerimine vastavalt viimastele teadustulemustele põhirõhuga piimarasva kasutamisel“

Projekti lühikirjeldus. Projekti „Imikupiimasegude koostise modifitseerimine vastavalt viimastele teadustulemustele põhirõhuga piimarasva kasutamisel“ idee on analüüsida praegu toodetavate piimasegude koostist lähtuvalt imiku ainevahetusest ja vajadustest ning vastavalt sellele töötada välja uuendatud tooteretseptid ja tehnoloogilised soovitused, mille alusel saab läbi viia esimesed tootmiskatsed.

Eesmärk: Projekti eesmärgiks oli koostada ülevaade praegu turul olevatest imiku- ja jätkupiimasegudest ning analüüsida nende koostist lähtuvalt imiku vajadustest. Põhiline ülesanne oli välja töötada retseptid ja tehnoloogia piimarasva kui lapse arenguks vajaliku koostisosa lisamine segudesse.

Tulemus. Töötati välja uudne piimarasva sisaldava jätkupiimasegu tehnoloogia ning valmistati esimene katsepartii toodangut. Pulbri kvaliteeti kontrolliti keemiliste, mikrobioloogiliste, organoleptiliste ja füsiko-keemiliste analüüsidega.

Fondi nimetus: Euroopa Regionaalarengu Fond

Toetuse summa: 19880 EUR